Založ si blog

Potulky na trhu práce

S končiacim sa akademickým rokom som sa viac a viac tešila na prázdniny. Nemala som v pláne celé 3 mesiace presedieť na zadku a nič nerobiť, práve naopak, ako mnoho ďalších vysokoškolákov, nájsť si brigádu, zarobiť nejaké peniaze a následne si niečo pekné za ne kúpiť, poprípade ísť na dovolenku. Inými slovami, chcela som sa stať aspoň z časti finančne samostatnou, a byť nezávislá na podpore od rodičov.

Práca, ktorú som vykonávala počas roka bola v oblasti školstva, a preto sa v dôsledku prichádzajúcich prázdnin prerušila. Nastal teda čas nájsť si brigádu na leto. Už v polovici mája som každý deň sledovala nové ponuky práce na rôznych pracovných portáloch.

Žiadna z ponúk ma spočiatku neoslovila. Po pár dňoch sa objavila brigáda na pracovnú pozíciu HR asistentky. „Áno! Takéto niečo by som chcela robiť“ bola moja prvá reakcia. Neváhala som ani minútu a spoločnosti som odoslala životopis spolu s motivačným listom. Čakala som deň. Dva dni. Tri dni. Pochopila som, že daná organizácia sa pravdepodobne neozve. Bola som z toho smutná, no život ide ďalej. Nie vždy dostaneme to, po čom túžime, taký je život.

S plynúcim časom sa môj optimizmus strácal. Reagovala som na viacero ponúk, hoci som vedela, že nie všetky pozície by ma úplne napĺňali. Taktiež mi už bolo jasné, že nemá význam čakať, či niekto odpovie na moju žiadosť, alebo nie. V priebehu jedného týždňa som odoslala viac ako 30 životopisov rôznym organizáciam, pričom vždy som spĺňala minimálne 95% požiadaviek na zamestnanca, ktoré boli uvedené v inzeráte. Spätne sa so mnou telefonicky spojili AŽ 3 firmy na dohodnutie si osobného pracovného pohorvoru. Pri prvom pohovore som asi pôsobila trochu nervózne a neisto, no tie ďalšie som už zvládala bez najmenšieho náznaku stresu. Avšak, výsledok bol vždy rovnaký. Personalistka zahlásila: „my sa Vám ešte ozveme.“ Samozrejme, že sa už nikdy neozvali.

Podľa môjho názoru, aj v prípade nevýberu by mohol podnik napísať e-mail, že daný kandidát nevyhovel podmienkam, alebo v dôsledku veľkého záujmu o dané pracovné miesto je už toto pracovné miesto obsadené, alebo uviesť nejaký iný relevantný dôvod. Odoslanie takéhoto e-mailu zaberie pár minút a vždy je lepšie vyjadriť sa, poslať nejaké stanovisko, ako absolútne nič.

Po predchádzajúcich pokusoch som sa rozhodla zmeniť taktiku. Už som neposielala životopisy e-mailom, ale začala som chodiť po veľkých obchodných centrách a pýtala sa, či nehľadajú brigádnikov. Pri vypisovaní špecifického dotazníku, ktorý mi dali priamo v jednom nemenovanom hypermarkete, za mnou zrazu dobehla slečna (až neskôr som sa dozvedela, že je to vedúca), ktorá bola veľmi ochotná a aktívna, začala sa ma vypytovať, konkrétne o akú prácu mám záujem v ich HM. Prebehol medzi nami nezáväzný rozhovor, ktorý teda možno považovať aj za pohovor, a vedúca mi po pár minútach dávala podpísať čestné vyhlásenie, podľa ktorého som 16. júna mohla nastúpiť do práce. Ešte mi na záver povedala, aké dokumenty mám priniesť a obe, s úsmevom na tvári, sme si podali ruky a rozlúčili sa. Vedúca bola rada, že našla brigádničku, ja som bola rada, že som si našla brigádu.

Prišiel 16. jún a dnes je to už presne týždeň, čo pracujem, teda brigádujem.

Viac o tom, ako moja nová brigáda prebieha, o mojich prvých zážitkoch a pocitoch z nej, sa dozviete v ďalšom článku 🙂

Príbeh začínajúcej pokladníčky

24.06.2014

Mojou pracovnou pozíciou je pokladníčka a pracujem v hypermarkete, ktorý je britského pôvodu a na Slovensku pôsobí od roku 1996. Dátum nástupu na brigádu bol stanovený na 16. júna. Do novej viac »

Spomienka

22.01.2014

19.1.2013. Sobota. Vychutnávala som si prírodu a samotu. Nepočula som nič, iba vŕzganie svojich topánok, ako sa zabárajú do čerstvo napadaného snehu a zvuk spúšte na mojom digitálnom fotoaparáte. viac »

Už nikdy viac 3/3

10.06.2013

Spravila som hrubú čiaru za všetkým zlým. Prázdniny skončili. Cítila som sa relatívne pripravená na strednú školu. Nikto ma tam už neutláčal, nešikanoval ani psychicky netýral. Maximálnu viac »

väzenie

V Nemecku postavili pred súd pedofila-vraha školáčky spred 27 rokov

23.10.2018 22:14

Obžalovaný sa počas vyšetrovania k zločinu priznal, v súdnej sieni sa však k obvineniam odmietol vyjadriť.

Oleg Sencov Proces: Ruský štát vs. Oleg Sencov

Poľsko ocenilo ukrajinského režiséra Sencova, väzneného v Rusku

23.10.2018 22:02

Ukrajinský parlament v septembri tohto roka nominoval Sencova aj na Nobelovu cenu za mier.

Študenti, protest, demonštrácia, školstvo, taliansko, pochod

Liga Severu zorganizovala v Ríme demonštráciu solidarity s Maďarskom

23.10.2018 21:40

Zástupcovia mládežníckej organizácie talianskej strany držali v rukách transparent s nápisom "Slnko nevychádza v Bruseli".

B-2, bombardér

V Colorade núdzovo pristál bombardér B-2 Spirit

23.10.2018 21:27

Obaja členovia jeho posádky po pristátí opustili stroj nezranení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 13315x
Priemerná čítanosť článkov: 1479x

Autor blogu

Kategórie